Poznajcie korzenie…

Poznajcie korzenie fanatycznego Ordo Iuris, tak bliskiego serduszkom wyznawców i polityków Konfederacji oraz innych prawicowych oszołomów i katolickich fanatyków:

Zacznijmy od tego, że słynna antyaborcyjna organizacja Ordo Iuris została założona przez tzw. Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. To fundacja nadzorowana przez Caio Xaviera da Silveirę, szefa i współzałożyciela globalnej sekty TFP (Tradicao, Familia e Propriedade).
Sekta narodziła się w Brazylii – z inicjatywy nieżyjącego już prawnika Plinio Correa de Oliveira, który głosił walkę z demokracją i powrót do czasów feudalnych.
Członkowie sekty czczą pana Oliveirę jak bóstwo i… kontaktują się z jego duchem (w każdym razie tak uważają).
Już w latach 80. sekta została potępiona przez katolickich biskupów Brazylii. Posiada liczne odnogi w Polsce. Oprócz Ordo Iuris i Instytutu im. Ks. Piotra Skargi istnieje jeszcze Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi.
To stowarzyszenie stanowi główną filię sekty TFP w naszym kraju. Ono właśnie założyło Instytut im. Ks. Piotra Skargi (a ten z kolei „ufundował” Ordo Iuris).
We władzach Stowarzyszenia, Instytutu i Ordo Iuris powtarzają się te same osoby. Polskie odnogi sekty wspierają się nawzajem – i wspólnie czczą pana Plinio Correa de Oliveira. Łatwo się o tym przekonać wchodząc na portal PCh24 założony przez Stowarzyszenie.
Stowarzyszenie spotykało się z zarzutem, że wyłudza pieniądze od naiwnych wiernych.

„TFP zakupiło kilka lat temu wspaniałe zamczysko z wieżyczkami o nazwie Jaglu (…) z posiadłością rozciągającą się na 2,35 hektara. Wartość nieruchomości przekracza 5 mln franków” – pisał „L’Express” w 2002 r. w artykule pt. „Ukryte pieniądze sekt” („L’argent caché des sectes”).

View post on imgur.com

ekta TFP również współdziała z Kremlem. Robiła to m.in. jej polska odnoga, czyli Instytut Edukacji Społecznej i Religijnej im. Ks. Piotra Skargi. Instytut był oficjalnym partnerem Światowego Kongresu Rodzin. To wędrująca po świecie antyaborcyjna, homofobiczna impreza cykliczna – a zarazem ultrakonserwatywna międzynarodówka religijno-polityczna. Sponsorem tej imprezy jest Władimir Jakunin:
– kremlowski dygnitarz i oligarcha;
– wieloletni przyjaciel rosyjskiego dyktatora Władimira Putina;
– były funkcjonariusz sowieckich służb specjalnych KGB.

https://www.wykop.pl/link/5233721/zamek-we-francji-willa-nad-strumieniem-dobrze-sobie-zyja-zalozyciele-ordo-iuris/

#polska #swiat #rosja #bekazkatoli #bekazprawakow #dojnazmiana #neuropa