Donald Trump powiedział że…

Donald Trump powiedział że mógłby zmieść z powierzchni ziemi Afganistan.

Kabul oczekuje wyjaśnień.
A Islamski Emirat Afganistanu publikuje swoje przemówienie.

Artykuł:
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/donald-trump-usa-moglyby-zmiesc-afganistan-z-powierzchni-ziemi-kabul-chce-wyjasnien,955029.html

A tu Oświadczenie Talibów:

Prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, siedząc z pakistańskim premierem, zauważył, że może wygrać wojnę w Afganistanie, zabijając dziesięć milionów Afgańczyków i inne takie komentarze.

Polityka Trumpa, że nie chce odgrywać roli policjanta w Afganistanie i że ta wojna przeciwko całemu narodowi nie może zostać wygrana, dopóki żyją, jest czymś pozytywnym, jednak jego twierdzenie, że może zniszczyć Afganistan, zabić dziesięć milionów Afgańczycy i wygrywają tę wojnę za pomocą takiej metody są nieodpowiedzialni i potępiamy ją w najsilniejszych warunkach.

Ten sen został zabrany do grobu przez Czyngis, brytyjskich i byłych przywódców radzieckich. Wręcz przeciwnie, ich Imperia zostały wymazane z powierzchni tej ziemi, ale naród afgański dumnie przetrwał i będzie trwał, żyjąc i pozostając dumny, chętny Allahowi.

Ameryka nigdy nie wykazała powściągliwości w zabijaniu Afgańczyków w ciągu ostatnich 18 lat i używała wszystkich rodzajów broni masowego rażenia, w tym Matki Wszystkich Bomb. Jednak 18 lat siły dowiodło, że polityka agresji i tyranii jest bezowocna i demonstruje niewiedzę, dlaczego Afganistan nazywa się Cmentarzem Imperiów.

Uważamy, że Trump powinien zwracać szczególną uwagę na rzeczywistą przyczynę problemu zamiast na nieodpowiedzialne komentarze i podjąć praktyczne kroki w kierunku znalezienia rozwiązania zamiast nieudanych polityk i niepraktycznej pychy.

Wierzący naród afgański ma uczciwe obyczaje i jasną politykę dotyczącą zdrowych interakcji i pozytywnych relacji, dlatego rozsądnie byłoby skupić się na znalezieniu pokojowego i racjonalnego rozwiązania i skorzystać z pokojowego planu negocjacji oferowanego przez Emirat Islamski, który jest wspierany przez cały naród, jak sam przyznałeś.

#wojna #usa #afganistan #taliban #azja #trump #swiat